طرح مطالعاتی پرلز

مطالعه‌ بين‌المللي‌ پيشرفت‌ سواد خواندن‌ يك‌ برنامه‌ ابتكاري‌ براي‌ ارزيابي‌ توانايي‌ خواندن‌ كودكان‌  است‌؛ و بیش از چهل‌ كشور از سراسر جهان‌ که از لحاظ آموزشی در سطح بالایی قرار دارند در آن‌ شركت‌ می نمایند.

مطالعه بین‌المللی پیشرفت سواد خواندن (پرلز)، از مهم‌ترین و وسیع‌ترین مطالعات تطبیقی در قلمرو ارزشیابی‌های پیشرفت تحصیلی به شمار می‌رود که تحت نظر انجمن بین‌المللی ارزشیابی پیشرفت تحصیلی IEA انجام می‌شود.

توفیق یار ما شد تا بتوانیم این امکان را برای فرزندان عزیزمان بوجود آوریم تا همپای پیشرفته ترین کشورهای دنیا در سیستم های آموزشی از بهترین روش های موجود استفاده نموده و سواد خوب خواندن خود را افزایش دهند. امرزوه ثابت شده که عدم موفقیت در بسیاری از دروس مختلف مانند ریاضی ، علوم و... بخاطر خوب نخواندن و در واقع عدم درک صحیح از هر آنچه که در آن کتاب ها نوشته شده است می باشد. لذا طرح پرلز می تواند به بهترین شکل ممکن این نقیصه را برطرف نماید.

انتخاب کتاب ها بر اساس مطالعات دقیق توسط کارشناسان صورت پذیرفته و با بومی سازی داستان ها و نزدیک سازی موضوعات به ذهن دانش آموزان در سنین مختلف طراحی شده است.

طرح کتاب خوانی پرلز در هفت مرحله طبق جدول اعلامی انجام خواهد شد که البته مرحله اول آن انجام شد و انشاالله شش مرحله بعدی نیز طبق زمان بندی اجرا خواهد شد.

در این راستا حمایت شما اولیای محترم می تواند بالاترین کمک در نیل به این اهداف باشد. بهتر است در زمان مطالعه کتاب فرزندمان را همراهی کنیم تا انگیزه ی بیشتری برای ایشان حاصل شود.

جزوات و تکالیف

مطالب کمک درسی

مقالات علمی،پژوهشی

افتخارات مدرسه